Назад к списку

Прилади для управління зрошенням в інтенсивному сільському господарстві


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3348840/#b14-sensors-09-02809

У статті "Root Zone Sensors for Irrigation Management in Intensive Agriculture" проілюстровано основні особливості різних приладів, що вимірюють вологість ґрунту безпосередньо у кореневій зоні рослин (RZS - Root Zone Sensors), для управління зрошенням в інтенсивному агрогосподарстві. Автори наголошують, що для управління зрошуваним сільськогосподарським сектором потрібні дешеві та практичні пристрої.

І головне, "У тензіометрів є багато переваг, які роблять їх конкурентоспроможними інструментами для вимірювання вологості ґрунту." …

"Матричний потенціал порової води ґрунту описує кількість енергії, яку потрібно витратити рослині для вилучення води з ґрунту або ґрунтового субстрату."

Тому, інтенсивність усмоктування кореневою системою рослини вологи з ґрунту і є інтегрованим показником впливу усіх факторів на рослину: вітру, сумарного випаровування, фотосинтезу, сонячного випромінювання, температури повітря тощо.

"Значення тензіометричного тиску (матричного потенціалу порової води ґрунту) перед поливом залежить від виду культури та стадії її розвитку, особливостей ґрунту та умов навколишнього середовища. Узагальнений діапазон становить між -20 та -70 кПа для ґрунту (залежно від його гранскладу); – між -4 та -10 кПа у ґрунтовому субстраті." 

Keywords: dielectric soil moisture sensors, irrigation efficiency, irrigation scheduling, smart water application technology, soil matric potential, tensiometer, wireless sensor network