Назад к списку

Публікації в "АгроТаймс" про тензіометри Aquatec


Наша команда "Акватек" приємно вражена великою кількістю публікацій в аграрному інтернет-ресурсі "АгроТаймс", в яких висвітлені позитивні відгуки фермерів від використання тензіометрів Aquatec за 2017-2019 рр.


Липень 2017 року. "ТОВ "Аграрна компанія "Еко-парк", що в селі Чемер Козелецького району на Чернігівщині, вирощує полуниці на площі 6 га для експорту в Білорусь.  "Вологість ґрунту в період вегетації полуниць визначають тензіометрами. Поливи проводять раз на день або раз на два дні залежно від погоди та температури повітря. Завдяки тому, що ґрунт суглинковий і гряда накрита агроплівкою всередині акумулюється волога, яка не так швидко випаровується." – розповідає агроном Федір Прима."

https://agrotimes.ua/article/polunici-dlya-bilorusi/


Червень 2018 року. "Протягом сезону в садах ВКФ «Мелітопольська черешня» полив вмикають до 12 разів, за раз виливають води 350-400 куб. м/га. Терміни поливу в садах визначають на основі показів тензіометрів, пише журнал "Садівництво по-українськи"."

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/v-sadah-melitopolskoyi-chereshni-derevam-chereshni-formuyut-veretenopodibnu-kronu/


Липень 2018 року. "Метеостанція дозволяє збирати й аналізувати дані температури, сонячної інсоляції, вологості, силі й напрямку вітру.  Тензіометри допомагають проаналізувати доступну вологу в ґрунті."

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/yaki-instrumenti-zastosovuyut-dlya-fitomonitoringu-v-organichnomu-yagidnictvi/


Серпень 2018 року. "Каховське ТОВ "Алан і Ко" у плівкових весняних теплицях без обігріву встигає отримати два ранні врожаї: редиски та перців.  "Зрошення має бути оптимальним. Розрахувати його за формулами складно, адже в кожного регіону є маса нюансів. Для відкритого ґрунту це робити простіше: якщо є цифрова метеостанція, можна провести розрахунок за сумарним випаровуванням. У теплицях складніше. Вони напівприкриті, випаровування так просто не прораховується. Використовують тензіометри українського виробництва…" – пояснює керуюча теплицями Ія Картавцева."

https://agrotimes.ua/article/produktivni-perci/


Вересень 2018 року. "Високу врожайність коренеплодів столових буряків у зонах нестійкого та недостатнього зволоження можна отримати тільки на зрошенні. У середньопосушливі роки зрошення підвищує врожайність у 1,5–2 рази за товарності коренеплодів 92–95%, одночасно покращується їх хімічний склад. Високий урожай можна одержати у разі проведення післяпосівного поливу і підтримування вологості ґрунту не нижче 80–75% НВ у період від появи сходів до утворення коренеплодів. У період формування і росту коренеплодів вологість ґрунту повинна підтримуватися на більш низькому рівні – 70–75% НВ. Глибина зволоження визначається фазою розвитку рослин: у перший період (до утворення коренеплодів) ґрунт слід зволожувати до глибини 20–25 см, у другий (утворення коренеплодів) – до 40–50 см. За крапельного зрошення терміни поливу визначають за допомогою тензіометрів на глибині 15–20 см у перший період вегетації і на глибині 30 см у другий. Тензіометри встановлюють посередині між поливним трубопроводом і вузькими рядками стрічки. Величина поливної норми, частота поливів і тривалість міжполивного періоду залежать від фази розвитку рослин, схеми сівби, погодних умов, схеми розміщення поливних трубопроводів." – ділиться досвідом Олександр Вітанов, д-р с.-г. наук, професор Інституту овочівництва і баштанництва НААН."

https://agrotimes.ua/article/stolovi-buryaki-na-zroshenni/


Листопад 2018 року. "Тензіометри допомагають швидко й точно визначати терміни й норми поливів виноградників, пише журнал "Садівництво по-українськи"."

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/tenziometr-dopomagae-shvidko-j-tochno-viznachati-termini-j-normi-poliviv-vinogradnika/


Січень 2019 року. "Запровадження тензіометрів у практику зрошуваного виноградарства окупається за рік."

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/zaprovadzhennya-tenziometriv-u-praktiku-zroshuvanogo-vinogradarstva-okupaetsya-za-rik/


Серпень 2019 року. "Система підземного крапельного зрошення з набором тензіометрів та повністю автоматизованим управлінням, так званий "Автоагроном", дозволяє підтримувати постійну вологість ґрунту, про це пише журнал "Плантатор"."

https://agrotimes.ua/ovochi-sad/avtoagronom-zvolozhuye-zemlyu-6-8-raziv-na-den/ 


Жовтень 2019 року. "На початку нинішнього сезону я придбав механічні тензіометри вітчизняного виробництва. … Хочу додати, що тензіометри мають невелику інерційність, на яку впливають різноманітні фактори: ґрунтові умови, інтенсивність надходження поливної води до кореневої системи рослин, розподіл вологи перед поливом. Коли зволоження відбувається в ненасиченому вологою ґрунті, тензіометри реагують на полив не одразу, а через годину-півтори. Після поливу напрям руху вологи змінюється з висхідного на низхідний, тобто волога починає рухатися зверху вниз. Такі особливості слід враховувати, щоб не спричинити надмірне перезволоження рослин." – ділиться досвідом Сергій Матяж, фермер з Одеської області."

https://agrotimes.ua/opinion/nyuansy-polyvu/


Жовтень 2019 року. "Коли почали поливати за тензіометрами, врожайність овочів зросла на 15–20 %." – зазначає Вадим Скидан, головний агроном ПСП «Схід-Авіа-Агро», Харківська обл."

https://agrotimes.ua/opinion/koly-pochaly-polyvaty-za-pryladamy-vrozhajnist-ovochiv-zrosla-na-15-20/