Назад к списку

Економія ресурсів завдяки тензіометрам AQUATEC


Вадим Скидан, який працює головним агрономом ПСП «Схід-Авіа-Агро» Балаклійського району Харківської області, розповідає, що три роки тому його господарство почало вирощувати овочі на крапельному зрошенні.

«У цілому зрошуємо 160 га, із них 35 га овочів: часник, цибуля, морква, картопля. Поливну воду використовуємо із Сіверського Донця –– це головна водна артерія Східної України. Перший рік поливали без вологомірів, а коли в кінці вегетації проаналізували поливний сезон, то зрозуміли, що нераціонально і непродуктивно використовували поливну воду. Деякі ділянки пересушували, натомість інші –– перезволожували, мали перевитрати електроенергії. Постало питання щодо придбання вологомірів.

Другий рік поливаємо за показаннями тензіометрів. Тримаємо не менше 70% польової вологості ґрунту, врожайність овочів маємо на 15–20% вище за середню.

Інструкція до приладів містить чітку інформацію, як їх встановлювати, експлуатувати, як переводити значення тиску у вологість ґрунту. Дозаправлення тензіометрів чистою водою проводимо два-три рази за сезон, адже наявність повітря в тензіометрі впливає на точність вимірювання. Єдиний нюанс –– вітчизняні тензіометри не витримують морозів, тож у холодний період року їх не можна залишати в ґрунті.

Доцільно на початку роботи з приладами вести журнал поливів, в який записувати контрольні показники тензіометрів на початку поливу і час, коли вологість досягла польової. Це дає змогу зорієнтуватися, скільки потрібно поливної води». 


(журнал «Плантатор», номер 5 (47) / 2019)

aquatec.ua@gmail.com

www.aquatec.com.ua