Назад к списку

Місця установки тензіометрів Акватек


Місця установки тензіометрів на площі зрошення залежать від способу і техніки поливу. А також конструкції системи зрошення, організації зрошення. Тензіометри встановлюють в межах кореневого шару грунту рослин.

На ділянках, які зрошують шланго-барабанними машинами, тензіометри встановлюють на відстані 1/3 та 2/3 довжини поливної штанги (консолі) або ж радіусу поливу дощувального апарату посередині смуги дощу.

Якщо для зрошення використовують дощувальні машини "Фрегат” або “Дніпро”, тензіометри встановлюють вздовж крила дощувальної машини між 2-3, 6-7 та 11-12 візками на відстані 20-50 м від вихідної позиції машин.

На землях, які зрошують дощувальними машинами “Кубань”, тензіометри встановлюють по обидві сторони від зрошувального каналу (вздовж крила машини) на відстані 1/3 і 2/3 довжини крила від каналу та на відстані 20-50 м від вихідної позиції дощувальної машини.

За умови зрошення сільськогосподарських культур машинами ДДА-100М  тензіометри встановлюють також по обидві сторони від зрошувача вздовж крила машини в інтервалі 10-15 і 35-40 м на відстані 20-25 м від початку вихідної позиції дощувальної машини.

Під час краплинного зрошення садів, ягідників, розсадників, виноградників, цитрусових культур тензіометри необхідно встановлювати під 3-4 представницькими рослинами основного сорту на відстані 0,3-0,4 м від рослини у вісі ряду. На овочевих, баштанних, технічних культурах, арахісу тензіометри встановлюють по одному в 2-3 місцях (точках) площі одночасного поливу (модуля) на відстані 0,10-0,15 м від вісі ряду.