Сучасні українські тензіометричні онлайн станції моніторингу вологості ґрунту успішно контролюють вологість на зрошуваних землях

Сучасні українські тензіометричні онлайн станції моніторингу вологості ґрунту успішно контролюють вологість на зрошуваних землях в одному з господарств Одеської області Татарбунарського району. Це селянське (фермерське) господарство вирощує переважно зернові і бобові культури. Його тензіостанції встановлені на полях кукурудзи, що зрошуються крапельним способом, ґрунти – середньосуглинкові.

Одна тензіостанція складається із автономного універсального контролера збору, обробки та передачі даних на інтернет-платформу і двох електронних тензіометричних датчиків AQUATEC серії AQUAMETER ЕСО моделі ТМА (механіко-аналогові). Датчик № 1 розміщений на глибині 30 см, датчик № 2 – на 50 см.

Режим тензіометричних тисків ґрунтової вологи зафіксовано з 1 по 7 липня – відрізок фенологічної фази воскової стиглості кукурудзи. На фрагменті графіку чітко простежуються проведені поливи 2, 4 і 7 липня, і надходження атмосферних опадів 7 липня. Перед першими двома поливами тиск ґрунтової вологи верхнього датчика становив близько -65 і -55 кПа відповідно, що дорівнює 70-75% від польової (граничної) вологомісткості ґрунту – найменшої вологомісткості (НВ), і був оптимальним діапазоном для призначення поливу кукурудзи у цей період її росту і розвитку.

Примітка. Найменша вологомісткість – це максимальна кількість вологи, яку може утримувати і зберігати ґрунт при глибокому заляганні ґрунтових вод.

Після поливу кукурудзи 2 липня протягом 3 годин тиск зростав до -7 (датчик № 1) і -18 кПа (датчик № 2) у шарі ґрунту 0-50 см, що відповідає польовій (граничній) вологомісткості. Після поливу 4 липня протягом 2 годин тиск зростав тільки до -20 (датчик № 1) і -30 кПа (датчик № 2), що відповідає 85-90 % від НВ. Часу проведення другого поливу було недостатньо, щоб зволожити шар ґрунту 0-50 см до рівня НВ. Незважаючи на це, вказаний діапазон вологості ґрунту після другого поливу знаходився у межах оптимального діапазону для кукурудзи. 7 липня полив розпочали о 7-ій ранку і закінчили через дві години. А вже о 13-ій пішов дощ…

Зацікавились тензіометричними онлайн станціями моніторингу вологості ґрунту для ваших зрошуваних культур, звертайтесь, будь ласка!


aquatec.ua@gmail.com

www.aquatec.com.ua
Читать дальше

22 марта 2018 г. Компания Акватек приглашает на Бизнес-форум «Ягоды 2018UA». Организация ягодного бизнеса в Украине. Продажи: экспорт или внутренние рынки...

Читать дальше

Компанії Акватек і Агрооптима запрошують на третій щорічний семінар "Особливості інтенсивних технологій вирощування ягідних культур" - 2018!

Читать дальше

 Виставка «Фрукти. Овочі. Логістика» у 2018 році відбудеться 21-23 лютого!

Читать дальше

20-22 лютого відбудеться спеціалізована виставка технологій та обладнання для тепличної галузі «Тепличне господарство 2018»

Читать дальше

ТОВ‎ "Фруктовий Проект" запрошує взяти участь у міжнародній конференції "Вирощування ягідних культур: чорниця високоросла" 22 лютого 2018 р. у м. Вінниця, вул. 600-річчя, 17, ТРЦ Мегамолл

Читать дальше

Участь Компанії Акватек у Міжнародній науково-практичній конференції «Технології та інновації: ягідництво і переробка»

Читать дальше

Участь Компанії Акватек у Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених

Читать дальше

Тензіометри - вологоміри ґрунту Компанії Акватек представлені у науково-практичній інтернет-конференції “Зрошуване землеробство: сьогодення, проблеми, перспективи”

Читать дальше

Седьмая международная конференция «Яблочный бизнес Украины-2017» 17-18 августа, г. Киев, отель "Ramada Encore Kiev", Столичное шоссе, 103 

Читать дальше
Загрузить еще